Czy stosowanie dildo jest bezpieczne?

Czy stosowanie dildo jest bezpieczne?

21 sierpnia 2021 Off By Mrs Grey

Wiele osób uważa, że wibrator i dildo są tym samym, w rzeczywistości tak nie jest. Pierwszy przyrząd wibruje, ma falliczny kształt, drugi zaś to sztuczny penis. 

Czy użycie dildo jest bezpieczne? 

Kobiety rozpoczynające przygodę ze sztucznymi penisami powinny wybrać zbliżony do naturalnych rozmiarów. Wraz ze wzrostem doświadczenia i odpowiednio rozciągniętej pochwie, można sięgnąć po duże, o grubszym obwodzie i dłuższym trzonie sztuczne penisy. Na początkowym etapie, odradza się zastosowanie dildo imitującego ogromne penisy. Sięgając po dildo imitujące duże i ogromne penisy, zrób najpierw badania, miej na uwadze sprzęt, który posiadasz tzn. lubrykant i baw się w sposób bezpieczny.

Jeśli chodzi o wibratory warto postawić na bardziej porządny wibrator, taki wykonany z silikonu medycznego, jest przyjemny w dotyku i estetycznie wygląda.  

Dildo czy wibrator, co wybrać? 

Niektórzy uważają dildo za gorszy odpowiednik wibratora, jest to błędne podejście, gdyż rola jednego i drugiego jest odmienna. W przypadku, kiedy nie lubisz narzucania Ci tempa, dopiero zaczynasz swą przygodę z zabawkami erotycznymi, wybierz dildo. Ma ono wiele destynacji, sprawdza się przy:

1) stosunku waginalnym;

2) analnym;

3) stymulujących;

4) jednocześnie odbyt i waginę;

5) dodatkowo wygięte, pobudzające odbyt, waginę i punkt G;

6) dwustronne, kierowane dla par: homoseksualnych i odważnych, chcących eksperymentować heteroseksualnych;

Czy rozmiar ma znaczenie, czyli jaki rodzaj dildo wybierają kobiety? 

Dildo imitujące ogromne penisy, ma szereg zalet, sięga głębiej, pełniej, ułatwia stymulację głębiej położonych stref erogennych, takich jak punkt G i punkt A. Przy zabawach w pojedynkę, ogromnych rozmiarów sztuczny kutas może zastępować partnera obdarzonego hojnym przyrodzeniem. W przypadku, kiedy przeżywacie wspólnie igraszki, postawcie na dużych rozmiarów dildo strap-on, bądź wybierzcie model kompatybilny z systemem uprzęży, którym dysponujecie.