Dildo czy wibrator?

13 marca 2020 Off By Mrs Grey

Dildo i wibratory, choć stworzone w celu dostarczania przyjemności, to jednak są do gadżety erotyczne, które pomiędzy sobą różnią się wieloma parametrami. Niezależnie jednak od tego, na jaki gadżet erotyczny padnie wybór, oba dają doskonałą możliwość poznania swojego ciała i własnych potrzeb.

Gadżety erotyczne – dlaczego warto rozpocząć przygodę z nimi?

Napięcie seksualne i potrzeba jego rozładowania to bardzo naturalna potrzeba większości ludzi. Dla wielu seksualne spełnienie stanowi także doskonały sposób na poradzenie sobie z nadmiarem stresu czy uporczywą bezsennością. Co ciekawe, jak przekonują seksuologowie orgazm może działać przeciwbólowo znacznie lepiej niż jakikolwiek środek farmakologiczny. Wybór erotycznych zabawek na rynku jest tak szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb (wibratory i dildo sklep każdy sprzedaje jednak w zdecydowanie największej ilości).

Dildo a wibrator – podstawowe różnice

Tak naprawdę dildo analne (czy jakiekolwiek inne) dość znacząco różni się od wibratora. Pierwsza i najważniejsza różnica polega na tym, że w dildo nie są montowane jakiekolwiek silniczka przyczyniającego się do zasilania wibrujących mechanizmów. Ten fakt być może nie ma jakiegoś specjalnie dużego znaczenia dla odczuwanej przyjemności, jednak czyni dildo gadżetem bezgłośnym, a co za tym idzie zdecydowanie bardziej dyskretnym (co ma znaczenie szczególnie dla tych którzy nieco krępują się swojej ciekawości odnośnie zastosowania różnego rodzaju erotycznych zabawek). Ponadto pozwala na znaczne lepsze dopasowanie tempa i intensywności stymulacji zgodnej z indywidualnymi potrzebami.
Wibrator jest gadżetem znacznie bardziej nowoczesnym niż dildo, który do stosowania wymaga źródła zasilania. Rodzai wibratorów jest mnóstwo, a co za tym idzie dają one wiele różnorodnych sposobów seksualnej stymulacji.

Zobacz więcej na sex shop 112